Prawo właściwe i treść regulaminów, sąd właściwy czy też sposób komunikacji – to tylko kilka punktów, które muszą brać pod uwagę właściciele sklepów internetowych, którzy chcą rozpocząć sprzedaż transgraniczną. Jak przystosować biznes, żeby wejść w cross-border zgodnie z prawem?
Miesiąc: lipiec 2023
Cykl życia przedsiębiorstwa. Etap piąty: sprzedaż lub likwidacja firmy
To już piąty i ostatni artykuł z serii Cykl życia przedsiębiorstwa. Dzisiaj chciałbym wskazać Państwu jak zminimalizować ryzyko i problemy w przypadku sprzedaży lub likwidacji przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę złożoność tematu, w tekście jedynie zasygnalizuję najważniejsze wątki.
Rola CSR w cieniu narastającej popularności ESG
Razem ze wzrostem popularności strategii ESG wśród firm, dochodzi do coraz większej liczby błędów w zakresie odróżniania jej od koncepcji CSR. Pojęcia te, choć bardzo sobie bliskie, mają własną charakterystykę i inne znaczenie. Niedostrzeganie różnic pomiędzy nimi może zahamować wzrost firmy, a nawet prowadzić do nieświadomego podejmowania działań niezgodnych z prawem. Jak zatem...
Twój elektryk w programie "Mój elektryk"
Sojowe latte jest już passe. Passe też już jest zresztą passe. Teraz dobrze być eko, a eko utożsamiane jest z elektryfikacją motoryzacji. A zatem najlepiej zostać właścicielem elektrycznego samochodu. Te jednak nadal słono kosztują. Jak w tej sytuacji sprawuje się program "Mój elektryk"?
Mózg jaskiniowca a zarządzanie zespołami
Negocjacje to komunikacja. Komunikacja, która ma doprowadzić do zawarcia kontraktu, ustalenia ceny, terminu dostaw. Negocjacje to też komunikacja na zupełnie innych płaszczyznach. Jednym z obszarów, w którym jest niezwykle ważna (a w ostatnim czasie coraz ważniejsza) to zarządzanie zespołami i komunikacja wewnątrz firmy.
Bitwa o klienta trwa. Jak mogą pomóc zwroty?
Budowanie silnego brandu oraz zaufania wśród klientów czy też lojalizacja konsumentów – to tylko kilka korzyści, które płyną z łatwych i szybkich zwrotów w e-commerce. Jak je prowadzić, żeby korzystali z nich zarówno kupujący, jak i sprzedawcy? Oto pięć propozycji eksperta.
Dlaczego i czym warto zabezpieczyć roszczenie w sporze sądowym
Procesy cywilne o odzyskanie długu potrafią ciągnąć się latami, bo czasu ich trwania nie ogranicza żaden przepis prawa. W tym okresie sytuacja finansowa dłużnika może się pogorszyć, co utrudnia odzyskanie pieniędzy nawet po pomyślnym dla nas wyroku. By uniknąć tej sytuacji, wierzyciel może wystąpić z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia. Co...
Zacznij budować relację z klientem, czyli kilka słów o sprzedaży relacyjnej!
W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym, budowanie trwałych relacji z klientami stało się niezbędnym elementem strategii sprzedażowej. Dotyczy to zarówno klientów detalicznych, jak i biznesowych. W przeciwieństwie do transakcyjnego podejścia, sprzedaż relacyjna stawia na długoterminowe zaangażowanie, budowanie zaufania i partnerstwo z klientem. Czy warto wdrożyć jej zasady w Twojej firmy? Sprawdźmy!
Fundacja rodzinna a zachowek
22 maja 2023 roku weszła w życie ustawa o fundacji rodzinnej, wprowadzając nowy typ osoby prawnej, jaką jest fundacja rodzinna. Założenie fundacji rodzinnej, jakkolwiek ułatwiające sukcesję firmy, nie pozostaje bez wpływu na dziedziczenie – należy mieć na względzie szczególnie przepisy dotyczące zachowku, zmienione przez nową ustawę. Decyzję o założeniu fundacji rodzinnej...
Zarządzanie zespołem – jak dogadać się z sangwinikiem
Sangwinik to jeden z czterech klasycznych typów temperamentów według Hipokratesa. Jednym zdaniem można powiedzieć, że towarzyski sangwinik to ekstrawertyczny optymista, dla którego życie to zabawa. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej temu typowi i jego charakterystyce.