Internet przeładowany jest nadmierną ilością treści. Przez to, coraz trudniej jest zwrócić uwagę odbiorców. A co za tym idzie, wywołać w nich motywację do zaangażowania się np. w proces zakupowy.
Miesiąc: luty 2021
Rumunia – rynek zbytu dla polskich produktów
Rumunia to jeden z ważniejszych partnerów handlowych Polski, przy czym Polska w tej wymianie handlowej od lat notuje dodatnie saldo. Wysyłamy do Rumunii towary o wartości dwukrotnie większej, niż wartość towarów sprowadzanych. To wyraźny sygnał dla przedsiębiorców szukających nowych rynków zbytu dla swoich towarów.
Ostatnia mila w logistyce e-commerce
E-commerce to długi proces, ale dla klienta ważny jest jego etap końcowy, tzw. ostatnia mila. Można by powiedzieć, że ostatnia mila oznacza "tylko" finalny etap dostarczania towaru do klienta. Jednak w przypadku zakupów internetowych właśnie ten finał okazuje się najbardziej istotny, kosztowny i skomplikowany w całym procesie logistycznym.
Firmie należą się odsetki za zwłokę w zwrocie VAT także, gdy wynika on ze złożon
Wydana z końcem stycznia opinia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przypomina przedsiębiorcom, że mogą oni dochodzić od organów podatkowych zapłaty odsetek za zwłokę w zwrocie VAT nie tylko, gdy organ przedłuża zwrot celem weryfikacji jego zasadności, ale także, gdy to sam przedsiębiorca skoryguje złożoną już deklarację VAT, i w wyniku tego...
Negogarda – czyli obrona przed manipulacją w procesie negocjacyjnym
W kolejnym artykule z cyklu obrony przed negocjacyjną manipulacją, zgodnie z zapowiedziami z zeszłego miesiąca, chciałbym poruszyć temat dwóch często kontrowersyjnych technik negocjacyjnych, nazywanych najczęściej Dodawaniem i Odejmowaniem.
Wizerunek pracodawcy w czasach kryzysu
W minionych miesiącach sytuacja finansowa wielu firm znacznie się pogorszyła – część przedsiębiorstw całkowicie wstrzymała zarówno zaplanowane rekrutacje, jak i działania employer brandingowe. Jak w czasach pandemii i związanych z nią wyzwań budować pozytywny wizerunek pracodawcy.
Cykl życia przedsiębiorstwa. Etap trzeci: Co różni słoneczniki od dębu
W poprzednich artykułach tego cyklu staraliśmy się zwrócić twoją uwagę na najważniejsze naszym zdaniem zagadnienia związane z utworzeniem i prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dzisiaj chcielibyśmy wskazać, dlaczego niektóre przedsiębiorstwa są jak słoneczniki – szybko rosną i szybko usychają (w ciągu paru miesięcy lub lat) a inne są jak dęby – funkcjonują na...
Country of origin… Made in… O prawnym obowiązku oznaczania kraju pochodzenia
Każdemu z nas doskonale znane są zapisy "Country of origin…" czy "Made in…". Odnajdujemy je na większości produktów, które kupujemy – na metkach, spodzie produktów, czy dołączonych do nich etykietach. Jaki jest powód umieszczania takich treści? I czy mają one jakieś znaczenie dla przedsiębiorców?
Integruj biznes, by sprzedawać więcej
Czy sprzedaż w 2020 roku wyglądała inaczej niż w latach ubiegłych? Pandemia przyspieszyła pewne procesy i jeszcze bardziej umocniła niektóre trendy, przez co firmy musiały szybciej dostosować się do zmian. Cyfryzacja, wielokanałowość i integracja różnych procesów to hasła, które nie pojawiły się nagle, ale stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Co z polisą ubezpieczeniową po sprzedaży mieszkania?
Wiele osób decyduje się na zakupienie ubezpieczenia mieszkania lub domu. Zazwyczaj polisy obowiązują przez rok, a w trakcie tego czasu możesz przecież zmienić miejsce zamieszkania nawet kilkukrotnie. Z tego powodu właściciele nieruchomości zastanawiają się, co dzieje się z wykupionym ubezp