Segmentacja w wydaniu polskim

Róbmy mailingi, róbmy kampanie, komunikujmy się z rynkiem. Ale na litość boską, nie wysyłajmy do każdej kupionej bazy abonentów informacji o sprzęcie wędkarskim tylko, dlatego, że ktoś figuruje w kujawsko-pomorskim, ani suplementu na silną erekcję do każdego mieszkańca Śląska.

Polska przedsiębiorczość kwitnie na Wyspach

W Wielkiej Brytanii działa już 40 tys. polskich firm. Własną działalność gospodarczą może prowadzić nawet co szósty Polak pracujący na wyspach. Wzrosła także wymiana handlowa, która w ciągu dekady przekroczyła 400 mld zł. Z kolei brytyjscy inwestorzy, jak Tesco napędzają polską gospodarkę.

Normalizacja w MSP to mniejsze straty i mniej pomyłek

20 maja 2014 po raz piąty obchodzono Dzień Normalizacji Polskiej. W tym roku obchody były połączone z Jubileuszem 90-lecia istnienia Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Nawiązując do obu uroczystości, PKN zorganizował konferencję pt. "Normalizacja - jak sprostać wyzwaniom przyszłości?"

Polska czeka na chińskie inwestycje

Chińczycy, spośród państw europejskich, najwięcej inwestują w Niemczech i we Francji. Polska ma jednak ambicje, aby znaleźć się w kręgu zainteresowania chińskich inwestorów. Szczególnie zależy nam na ściąganiu do kraju nowych technologii. Celem Polski jest też zwiększanie eksportu do Chin.

Czy banki pozwalają zarabiać?

Polskie firmy nadal są zbyt mocno związane z tradycyjnym sposobem zarządzania płynnością. W dalszym ciągu preferują oni rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe (ROR), depozyty jednodniowe, tzw. overnighty (O/N) i klasyczne lokaty bankowe.

Ameryka znów na pierwszym planie

Ten tydzień będzie mniej obfity w ważne publikacje makroekonomiczne. Wśród nich będą dominować doniesienia ze Stanów, ale nie zabraknie informacji dotyczących naszej gospodarki. Już dziś dowiemy się, o ile w kwietniu wzrosła sprzedaż detaliczna, po marcowym spadku jej dynamiki do 3,3 proc.

Skąd pozyskać kapitał?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto rozważa rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej czy wprowadzenie w firmie jakiejś innowacji. Oprócz pomysłu na biznes jest to druga ważna kwestia. Realizacja przedsięwzięć inwestycyjnych, które dają możliwość rozwoju przedsiębiorstwa, realizowane są właśnie za pomocą kapitału.

Na co wydać 120 mld euro?

Mamy powód do radości. Mamy bowiem zadeklarowaną kwotę 119,5 mld euro z unijnej kasy na rozwój Polski w latach 2014-2020. Mamy także obowiązek mądrze je wykorzystać. Potrzeb jest mnóstwo, a oczekiwania są ogromne.